O nas

Wallphotex galeria unikatowej fotografii kolekcjonerskiej. 

Fotografia przechowuje wspomnienia, momenty stają się emocjami . Moje zdjęcia to moje haiku, robię je z potrzeby zatrzymania światła, miejsca, kontaktu z drugim człowiekiem.

Kolekcjonowanie fotografii jest jak zbieranie chwil Tu i teraz artysty. Jest potrzebą widzenia świata nie tylko przez własne oczy , ale także z perspektywy i doświadczenia innych ludzi. Otaczanie się sztuką oznacza poznawanie, otwartość na innych, ciekawość co kryje się za tą formą.

 Moja pasja do fotografii łączy się z jej funkcją użytkową, chcę pokazywać ją poza białymi ścianami galerii. Chcę widzieć ją żywą w różnych wnętrzach jak dodaje im niepowtarzalnego klimatu. Oferuję wybrane prace, ręcznie podpisane, w limitowanych edycjach. 

Bawię się konwencją fototapety, walczę z postrzeganiem jej jako kiczu, wykorzystuję to medium dużego wydruku dla moich autorskich wypowiedzi.

Łódź, Polska, 1998. Kończę szkołę filmową na kierunku fotografii. Dyplom przedstawiam w swoim mieszkaniu, na ścianach montuję ogromne fotografie, moje pierwsze autorskie fototapety.

Tak zaczyna się mój koncept Wallphotex. Od lat promuję sztukę fotografii i prezentuję ją dla klientów indywidualnych i biznesowych.  

Fotograf Urszula TarasiewiczHotel andel's, Łódź Manufaktura, wystawa Ogrodowa/Garden Street

Urszula Tarasiewicz bio /ur. 1975r./ studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi na kierunku fotografia. Fotografie z cyklu Nowe Legendy Miejskiemożna oglądać w kolekcji hotelu andels w Łodzi, /kurator Lucyna Sosnowska/.  Zostały one nagrodzone w kategorii Portret w konkursie Curators magazynu Photo District News (2010), otrzymały również New Talent Award niemieckiego FotoMagazine (2012), wygrały konkurs norweskiego magazynu Fotografii na publikację i wystawę Interfoto 17#Debutantutstilling w Oslo (2012). Były prezentowane m. in. w Milk Gallery New York (2010) .

Inne serie zdjęć Urszuli Tarasiewicz można było zobaczyć m.in. na grupowej wystawie Critical Massw USA (2012); serię „The future is so bright, wykonaną w Norwegii podczas stypendium na Halsnøy Kloster prezentowano na wystawie grupowej w Norwegii (2013) oraz na wystawie "Ja to ktoś inny" w Warszawie /kurator Klima Boheńska, 2015/. Zdjęcia Tarasiewicz pojawiły się gościnnie w Wiedniu na grupowej wystawie „Call me on Sundaykuratorowanej przez Ursulę Marię Probst w Galerii Krinzinger (2014), w Jam Factory w Oxfordzie (2014), na wystawie Face to Facew Stuttgartcie (2014), Bunkier Sztuki "Kasa z widokiem" /kurator Lidia Krawczyk,  Ogrodowa/ Garden Street (2016) galeria andel’s art curator Lucyna Sosnowska. Autorskie projekty znajdziecie Państwo na prywatnej stronie autorki.

www.ulatara.comdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl